Jak długo może trwać aresztowanie?

Zwykły wpis

how-does-bail-work

Policja może zatrzymać cię na czas do 24 godzin. Do tego czasu powinno nastąpić postawienie zarzutów albo zwolnienia aresztowanego.

Mają jednak możliwość wnoszenia o przedłużenie tego okresu do 36 albo 96 godzin, jeśli podejrzewa się popełnienie ciężkiego przestępstwa ‚serious crime’ np. morderstwa.

Możesz zostać zatrzymany bez postawienia zarzutów na maksymalnie 14 dni, jeśli twoje aresztowanie związane jest z regulacjami the Terrorism Act (przestępczość terrorystyczna).

Kiedy mogę zostać zwolniony za kaucją?

Policja może zwolnić się za kaucją, jeśli nie zgromadzono wystarczających dowodów na postawienie ci zarzutów. Nie musisz zapłacić za zwolnienie za kaucją ale będziesz musiał stawić się na dalsze przesłuchanie w sprawie na posterunek policji.Obowiązuje obowiązkowe stawiennictwo na każde wezwanie.

Możesz zostać zwolniony na zasadzie tzw. conditional bail, jeśli policja zarzuca ci popełnienie przestępstwa i podejrzewa, że możesz:

  • popełnić inne przestępstwo
  • nie stawić się w sądzie
  • zastraszać innych świadków
  • blokować postępowanie

Oznacza to, że twoja wolność będzie ograniczona w pewnym zakresie np. poprzez wprowadzenie godziny policyjnej, gdy popełniłeś przestępstwo nocą.

Stan prawny na dzień: 25 stycznia 2015 roku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s